سرویس و نگهداری

سرویس و نگهداری سیستم های اعلام و اطفاء حریق و ایمنی ساختمان

سیستم حفاظت در برابر حریق با کیفیت و آماده بکار میتواند تا مدتها از جان و مال شما محافظت کند

با اجرای خدمات سرویس و نگهداری جامع و منظم ، تکنسین های ما، تجهیزات و سیستم های تشخیص و مقابله با حریق را با عملکرد متناسب و آماده بکار نگه می دارند. ما طیف وسیعی از خدمات سیستم های حفاظت در برابر حریق را برای سازمان های کوچک و بزرگ ارائه می دهیم ، ما می توانیم خدمات خود را برای تمامی برندهای موجود در بازار، طبق استاندارد ارائه نماییم.

حضور در سریعترین زمان

آذرندا خدمات خود را سریع و موثر به شما ارائه می دهد. ما کارشناسانی کاملاً آموزش دیده داریم، پس وقتی به ما نیاز دارید، می توانید روی ما حساب کنید تا در کنار شما باشیم.

از ما انتظار پشتیبانی کامل داشته باشید

تکنسین های آذرندا در طول شبانه روز آماده ارائه خدمات هستند. آنان همواره آماده انجام تعمیرات اضطراری بر روی سیستم ها و تجهیزات تشخیص و مقابله با حریق هستند. تیم های ما مجهز به وسایل نقلیه و فناوری موبایل هستند که آنها را قادر می سازد تا با سخت ترین مشکلات نیز، در محل مقابله کنند.

حداقل مزاحمت برای ساکنین

تکنسین های ما آموزش دیده اند تا در کمترین زمان ممکن با کمترین مزاحمت، عیب ها را تشخیص دهند و دوباره سیستم ها را به حالت نرمال بازگردانند. تعهد ما به تحقیق و توسعه فنی ، تکنسین های متخصص ما را قادر می سازد تا با طیف گسترده ای از آخرین فن آوری ها آشنا و به روز باشند.

ظرفیت های موجود در آذرندابرای ارائه خدمات

ما طیف وسیعی از خدمات سرویس و نگهداری سیستم های زیر را به صورت سفارشی و مطابق با پروژه شما ارائه می دهیم

بازرسی و نگهداری سیستم های تشخیص و اعلام حریق

آذرندا خدمات سرویس و نگهداری سیستم های اعلام حریق در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و فروشگاهی را ارائه می دهد. مطابق با استانداردهای این رشته، سیستم های اعلام حریق به صورت فصلی مورد بازرسی و تست قرار می گیرند تا از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل شود.

همچنین بازرسی و آزمایش سالانه درصد مشخصی از آشکارسازهای دود و حرارت (Smoke and Heat Detectors) نیز براساس استاندارد مورد نیاز است. این عملیات مشخص میکند که سیستم های تشخیص و اعلام حریق سریع و با دقت عمل می کنند و از بروز حریق های کاذب می کاهد.

نکته بسیار حائز اهمیت این است که به غیر از بازرسی های دوره ای، شاید مهمترین کار، تست عملکردی سیستم اعلام حریق (Fire Alarm System) و سیستم تخلیه صوتی (Voice Evacuation System) پس از تکمیل اجرای آنها و پس از آن بازرسی به طور منظم است.

حداقل شرایط نگهداری عبارتند از:

  • آزمایش فصلی تابلوی کنترل سیستم اعلام حریق و سیستم تخلیه صوتی و آژیرهای هشدار بروز حریق
  • آزمایش سالانه آشکارسازهای حریق (Fire Detectors) و بررسی عملکرد کلیه دستگاه های جانبی

تعمیر و نگهداری سیستم اعلام حریق و تخلیه صوتی فقط باید توسط افراد ذیصلاح انجام شود.آذرندا با تکیه بر تجربه مدیران از افراد آموزش دیده برای بررسی سیستم های اعلام حریق و تخلیه صوتی استفاده می کند که تمامی اجزای چنین سیستم پیچیده ای را می شناسند و در بررسی آن مهارت لازم را دارند.

بازرسی خاموش کننده های دستی و پتوهای ضد حریق

خاموش کننده های دستی (Portable Fire Extinguishers) نصب شده در ساختمان های تجاری (دفاتر، فروشگاه ها، انبارها، کارخانه ها و غیره) و همچنین در ساختمان های عمومی (بیمارستان ها، مدارس، دانشگاه ها، سینماها و غیره) و ساختمانهای مسکونی باید مرتّباً مورد بازرسی و تست قرار گیرند .

شرکت آذرندا با ارزیابی ریسک در مورد نحوه قرار دادن و انواع کپسول های آتش نشانی مورد نیاز برای اطمینان از مطابقت با استاندارد به شما مشاوره و گزارش می دهد.

ما همچنین یک بسته جامع خدمات برای خاموش کننده های دستی به شما ارائه می کنیم که در آن، شما از بازرسی و نگهداری کپسولهای آتش نشانی خود در هر شش ماه اطمینان داشته باشید. تکنسین های آموزش دیده ما، با لباس های مشخص و قابل شناسایی، به طور منظم از محل پروژه شما بازدید می کنند تا اطمینان حاصل شود که تجهیزات آتش نشانی شما در بهترین حالت برای استفاده در زمان بروز احتمالی حریق هستند.

علاوه بر این ، سیلندرهای حاوی خاموش کننده بایستی به صورت سالانه مورد بازرسی برای افت فشار قرار گرفته و در دوره های 5 یا 6 ساله نیز مواد داخل آنها باید مجدداً پر شود. این عملیات نیز در دستور کار تکنسین های ما قرار گرفته و کلیه امور مربوط به این آزمایش ها نیز در آزمایشگاه های معتبر طرف قرارداد انجام شده و گواهی صادر می شود.

در صورت نیاز به تامین کپسول های خاموش کننده دستی یا پتوهای ضدحریق نیز این شرکت امکان خرید و تهیه این تجهیزات با بهترین کیفیت و کاربری آسان و دارای تائیدیه استاندارد را فراهم می سازد.

برنامه دوره ای بازرسی کپسول های خاموش کننده دستی:

  • تمام تجهیزات و سیستم ها مطابق با استاندارد آزمایش و بازرسی می شوند
  • در صورت لزوم قطعات تعمیر و یا تعویض می شود
  • تمام عملیات انجام شده در دفترچه پیشینه تجهیزات آتش نشانی ثبت می شود

بازرسی جعبه های آتش نشانی هوزریل

جعبه آتش نشانی هوزریل اولین تجهیزات مقابله با حریق هستند که برای تکمیل عملکرد کپسول های آتش نشانی در زمان بروز حریق می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این تجهیزات برای خاموش کردن آتش های کوچک مبتنی بر سوخت چوب یا کاغذ و یا مهار آتش پس از تخلیه ساکنین در محل قابل استفاده است اما از آنها نباید در آتش سوزی های تجهیزات الکتریکی و همچنین برای آتش سوزی در آشپزخانه ها با مواد روغنی و یا بر روی هر آتش سوزی با مایعات استفاده شوند چون می توانند باعث گسترش دامنه حریق شوند.

جعبه آتش نشانی هوزریل بایستی به طور معمول در فاصله 4 متری خروجی ساختمان ها قرار داشته باشند و بیش از 40 متر از هر قسمت از ساختمان فاصله نداشته باشند تا در زمان بروز حریق بتوانند کل مساحت ساختمان را پوشش دهند. این تجهیزات باید پس از نصب به طور منظم بازرسی و در صورت نیاز تست و نگهداری شوند. برای نگهداری اصولی از این تجهیزات لازم است تا آنان در بازه های دو ساله کاملا باز شده و میزان فشار آب خروجی آنها بررسی شود.

تکنسین های ما همچنین با انجام بازرسی های دوره ای سالانه مطابق با استاندارد، الزامات جعبه های آتش نشانی هوزریل شما را ارزیابی می کنند تا عملکرد آنها را تایید نمایند.

بازرسی سیستم های اطفاء حریق آب افشان

سیستم های اطفاء حریق آب افشان (Sprinkler Systems) به گونه ای طراحی شده اند که به طور خودکار آتش را مهار و خاموش کنند. هنگامی که گرمای حریق به دمای خاصی می رسد، حباب آب افشان ترکیده و پس از آن پاشش آب بر روی آتش انجام می شود. عملکرد سیستم اطفاء حریق آب افشان در حالت معمول بایستی سیستم اعلام حریق را فعال کند تا ساکنان ساختمان از بروز حریق آگاه و ساختمان را ترک کنند.

آذرندا در ابتدا یک بررسی از پروژه شما انجام می دهد و مشخص می کند که آیا این پروژه به سیستم اطفاء حریق آب افشان نیاز دارد و یا اینکه اگر این سیستم از قبل اجرا شده باشد، مشخص می شود که آیا طرح سیستم اطفاء حریق آب افشان موجود مطابق با استانداردهای فعلی هست و ایرادات را برای شما مشخص می کند. در آخر در صورت صلاحدید کارفرما و یا مالک پروژه، ایرادات این سیستم پس از تهیه طرح و مشخص شدن میزان بودجه مورد نیاز توسط کارشناسان این شرکت اصلاح می شود.

در حالت کلی، سیستم اطفاء حریق آب افشان پس از نصب و راه اندازی اولیه باید به طور منظم سرویس و نگهداری شود. حداقل شرایط برای سرویس و نگهداری مناسب این سیستم عبارتند از:

  • بازرسی ماهانه اطمینان از عملکرد سیستم اعلام حریق با تحریک سیستم آب افشان
  • بازرسی شش ماهه کلیه تجهیزات جانبی
  • بازرسی سالانه برای اطمینان از وجود آب کافی در منبع آب آتش نشانی برای تغذیه سیستم اطفاء حریق آب افشان
  • بازرسی، آزمایش کامل و تعمیرات اساسی برای سیستم اطفاء حریق آب افشان

اگر بحث حفاظت از ساختمان مسکونی، انبار یا مجتمع های اداری مطرح باشد ، سیستم اطفاء حریق آب افشان در عمل آمیزه ای از سیستم تشخیص بروز حریق و سیستم مقابله با حریق است که هر دو عمل را می تواند با اتکا به خود انجام دهد، از این رو این روش موثرترین سیستم مهار آتش موجود است. آمار نشان داده است که در ساختمان هایی که سیستم اطفاء حریق آب افشان در آنها بر طبق استاندارد نصب شده و این سیستم به صورت متناوب سرویس می شود، می تواند از بروز بیش از 90 درصد آتش سوزی های احتمالی جلوگیری کرده یا آنها را در مراحل اولیه خاموش سازد. همین ویژگی باعث می شود که اجرای این سیستم برای مراکز با کاربری حساس و یا اماکنی که جمعیت زیادی در آن مستقر می شود ضروری به نظر برسد.

مطمئناً طراحی و اجرای سیستم اطفاء حریق آب افشان بایستی با محاسبات دقیق و براساس کاربری، خطرات حریق و ارزیابی ریسک انجام شود که آذرندا می تواند این خدمات را مطابق با استانداردهای بین المللی و همچنین با توجه به مباحث مقررات ملی ساختمان انجام و به تایید برساند.

همچنین در صورتی این سیستم در پروژه شما موجود باشد و تمرکز شما بر روی خدمات تعمیر و نگهداری آن باشد، آذرندا خدمات تخصصی خود را در این زمینه ارائه می نماید. این خدمات شامل بازرسی های ماهانه، سالانه و تعمیرات اساسی خواهد بود.

بازرسی سیستم های روشنایی اضطراری

آذرندا خدمات سرویس و نگهداری دوره ای سیستم های روشنایی اضطراری (Emergency Lighting System) را نیز ارائه می دهد. مطابق با استاندارد، سیستم های روشنایی اضطراری باید با انجام آزمایش قطعی برق نرمال و با قدرت باتری تا 90 دقیقه به کار خود ادامه دهند تا از عملکرد این سیستم در زمان خاموشی اطمینان پیدا کرد. این آزمایش بایستی به صورت دوره ای انجام شده و ثبت شود.

این تست همچنین تأیید می کند که همه چراغ های خروج و روشنایی های اضطراری عملکردی مناسب دارند و باتری ها در هنگام قطع برق یا آتش سوزی در مدت حداقل 90 دقیقه شارژ خود را حفظ می کنند. ما یک سرویس کامل که در آن تمامی اتصالات الکتریکی به صورت دوره ای نگهداری و تعمیر می شود را ارائه می کنیم و در صورتیکه هر کدام از چراغ ها دچار ایراد شده باشند، تعمیرات آنها یا تعویض قطعات نیز انجام می شود. ما همچنین توانایی تامین انواع باتری های نیکل-کادمیوم و خشک را نیز داریم.

آذرندا خدمات سرویس و نگهداری را برای تمام نیازهای شما در زمینه ایمنی ساختمان ارائه می دهد. کارشناسانان ما با بررسی دقیق و سرویس و نگهداری منظم تجهیزات و سیستم های اعلام و اطفاء حریق  از صحت عملکرد این تجهیزات در زمان بروز حادثه اطمینان حاصل می نمایند. ما در آذرندا طیف وسیعی از خدمات مرتبط با سیستم های تشخیص و مقابله با حریق را برای سازمان های بزرگ و کوچک ارائه می دهیم و امید داریم تا با ارائه خدمات با کیفیت در جلب رضایت مشتریان موفق عمل نماییم. لطفا از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید یا بر روی کلید زیر کلیک کنید.
همچنین می توانید سوالات خود را در صفحه سوالات متداول ببینید و بپرسید.

اگر سوالی در زمینه فعالیت ما دارید، در فرم تماس با ما مطرح کرده و منتظر تماس ما باشید